Pedodonti

Pedodonti, çocuk diş hekimliği ve çocuk diş doktoru olarak da bilinir ve 0-18 yaş arası çocukların ağız ve diş sağlığına odaklanan bir diş hekimliği dalıdır. Pedodontistler, çocukların özel ihtiyaçlarını dikkate alarak süt dişi ve daimi dişleri için önleyici bakım, tedavi ve eğitim hizmetleri sunarlar. NewDent Sağlık uzman kadrosu ile çocuk diş doktoru Ankara olarak hizmet vermektedir.

Çocuk Diş Hekimliği'nin temel amacı, çocukların genel sağlık durumu ile ilişkili olan ağız ve diş sağlığı sorunlarının erken teşhisini yapmak ve bu sorunları uygun şekilde yönetmektir. Pedodonti alanında sunulan başlıca hizmetler şunlardır.

Pedodonti - Çocuk Diş Doktoru Kapsamında Verdiğimiz Hizmetler

Önleyici Bakım: Diş fırçalama ve yemek alışkanlıkları gibi doğru ağız hijyenine yönelik eğitimler verilerek, çürüklerin oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Süt Dişi Bakımı: Süt dişlerinin korunması ve geliştirilmesi için düzenli kontroller gerçekleştirilerek, süt dişi kaybından dolayı erken yaşta meydana gelebilecek sorunların önüne geçilir.

Erken Teşhis: Çapraşıklık, maloklüzyon (ısırma bozukluğu) gibi ortodontik sorunların erken teşhisi sayesinde, ileride daha büyük problemlere yol açabilecek durumlar önceden tespit edilir ve gerekli önlemler alınır.

Çürük Tedavisi: Çocuk diş hekimleri, süt ve daimi dişlerdeki çürükleri tedavi etmek için uygun yöntemleri uygular.

Travma Yönetimi: Çocukların yaşamış olduğu diş travmaları sonrasında doğru müdahaleler gerçekleştirilerek, diş ve ağız sağlığının korunması amaçlanır.

Çocukların düzenli diş muayeneleri: Pedodonti uzmanları, çocukların düzenli olarak dişlerini kontrol ederler ve diş çürükleri, diş eti hastalıkları veya başka ağız sağlığı sorunlarını tespit ederler.

Diş temizliği: Pedodonti uzmanları, çocukların dişlerini profesyonel olarak temizlerler ve diş çürüklerini önlemek için koruyucu diş macunları veya vernikler uygularlar.

Hizmetlerimiz

Çocuk Diş Hekimliği, erken yaşlarda ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalık oluşturarak, çocukların sağlıklı bir gülümseme ile büyümesine katkıda bulunmayı hedefler. Bu nedenle düzenli pedodonti ziyaretleri ve ailelerin de bu sürece aktif katılımı oldukça önemlidir.

NewDent Ağız Diş Sağlığı Merkezi

NewDent Sağlık diş polikliniği, konusunda uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından tedavilerin uygunlandığı bir sağlık kuruluşudur. Çocuk diş doktoru Ankara olarak uzman ve tecrübeli kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Kliniğimiz geniş bir alana sahip olup,  her türlü tedavi yöntemi uzman ekibimiz tarafından uygulanmaktadır. Instagram hesabımızı takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

KENAR SÜTUN HİZMET BAŞLIĞI 2

Ücretsiz Muayene Olun, Size Uygun Tedaviyle Tanışın.